Nasi eksperci
Łukasz Frączek. Adwokat i kwalifikowany doradca restrukturyzacyjny. Współzałożyciel i wiceprezes zarządu spółki PF Restrukturyzacje. Założyciel i partner zarządzający Kancelarii Frączek. Od ponad 15 lat wspiera klientów biznesowych, szczególnie w obszarach prawa spółek handlowych, prawa cywilnego i gospodarczego oraz restrukturyzacji i upadłości. Doradza klientom, przede wszystkim przedsiębiorcom, w różnorodnych sprawach regulowanych przepisami Kodeksu cywilnego ze skomplikowanym stanem faktycznym i prawnym, a także w zagadnieniach, w których praktyka organów sądowych, jak i pozasądowych, jest ograniczona. Z sukcesem doradzał i reprezentował klientów w liczonych w tysiącach różnorodnych procesach sądowych i administracyjnych.
Maurycy Kieruj. Radca prawny w spółce TC Kancelaria Prawna. Poprzednio przez 8 lat współpracował przy obsłudze prawnej dużych spółek spedycyjnych – liderów branży TSL w Polsce i na świecie, doradzając przy zawieraniu korzystnych i bezpiecznych umów jak i wspierając w sporach i problemach nieuniknionych przy prowadzeniu biznesu na duża skalę. Absolwent studiów prawniczych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych z zakresu controllingu na WSB w Poznaniu. Ukończył aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców prawnych w Poznaniu.
Leszek Luda, prezes zrzeszenia Unia Transportu. Ceniony ekspert w branży TSL.
Maciej Maroszyk. Prawnik, dyrektor operacyjny w TC Kancelaria Prawna. Absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim. Od 15 lat zajmuje się windykacją sądową i egzekucyjną, a od 10 lat - prawem transportowym. Zgromadził bogate doświadczenie w zarządzaniu obsługą podmiotów gospodarczych w zakresie dochodzenia należności, obsługiwał między innymi banki, firmy leasingowe, fundusze sekularyzacyjne. Posiada szeroką wiedzę w zakresie prawa transportowego i faktoringu.
Marcin Ogniewski. Dyrektor Biura Rozwoju Biznesu Korporacyjnego, Wiceprezes PZU LAB.Z Grupą PZU związany od 2013 roku. W latach 2016-2020 pełnił funkcję dyrektora Centrum Obsługi Biznesu Korporacyjnego, a następnie dyrektora Biura Rozwoju Biznesu Korporacyjnego. W 2022 roku został powołany do zarządu PZU LAB SA. Uczestniczył w wielu projektach z obszaru optymalizacji procesów obsługi klienta (Centrum Obsługi Biznesu Korporacyjnego), wsparcia sprzedaży, lokalizacji klientów (wsparcie narzędziowe w zarządzaniu ryzykiem flotowym), cyfryzacji procesów (paperless, wdrażanie narzędzi on-line) oraz wdrażania systemów IT (m.in. system Everest). Absolwent kierunku Informatyka na wydziale Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej oraz studiów podyplomowych z zarządzania systemami informatycznymi w Szkole Głównej Handlowej.
Michał Parol. Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu w Grupie MAK. Broker ubezpieczeniowy z kilkunastoletnim doświadczeniem w negocjowaniu ofert ubezpieczenia i likwidacji szkód dla firm z branży TSL. Ekspert w zakresie ubezpieczeń flotowych. Na co dzień współpracuje z firmami transportowymi liczącymi od kilkudziesięciu do kilkuset pojazdów. Specjalizuje się w optymalizacji kosztów ubezpieczenia floty. Klienci cenią go za konkretne rozwiązania przynoszące szybkie efekty.
Mateusz Pernak. Prawnik w TC Kancelaria Prawna. Absolwent studiów prawniczych na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie obronił pracę magisterską w temacie transgranicznego przekształcania spółek kapitałowych. Swoje doświadczenie zdobywał w kancelariach specjalizujących się w doradzaniu dużym przedsiębiorcom. Posługuje się biegle językiem angielskim. W Transcash Kancelaria Prawna pracuje od grudnia 2021 r. i zajmuje się sprawami spornymi, w szczególności związanymi z prawem transportowym oraz sprawami międzynarodowymi.
Jacek Pietrzela. Radca prawny, kwalifikowany doradca restrukturyzacyjny. Współzałożyciel i prezes zarządu spółki PF Restrukturyzacje, lidera jeśli chodzi o liczbę otwartych postępowań restrukturyzacyjnych w Polsce w latach 2022 i 2023. Założyciel i partner zarządzający butikowej Kancelarii Prawa Restrukturyzacyjnego i Upadłościowego Jacek Pietrzela, koncentrującej się wyłącznie na upadłości i restrukturyzacji.
Doświadczenie zawodowe zdobywał pod patronatem radcy prawnego prof. UO dr hab. Rafała Adamusa - współautora ustawy Prawo restrukturyzacyjne. Wykonuje obowiązki syndyka, nadzorcy sądowego i zarządcy sądowego w postępowaniach upadłościowych i restrukturyzacyjnych toczących się przed wydziałami gospodarczymi Sądu Rejonowego Katowice-Wschód w Katowicach, Sądu Rejonowego dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, Sądu Rejonowego w Gliwicach i Sądu Rejonowego w Częstochowie. Funkcję syndyka pełnił w blisko pięciuset postępowaniach upadłościowych, zarówno osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, jak i przedsiębiorców.
Katarzyna Prętnicka. Menadżerka, trenerka, ekspertka w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i wdrażania standardów ESG. Autorka artykułów, publikacji i webinarów o regulacjach prawnych z zakresu ESG i ich konsekwencjach dla firm. W Locotranssped odpowiada za przygotowanie i implementację strategii ESG oraz raportowanie zrównoważonego rozwoju, a także rozwijanie zrównoważonych rozwiązań transportowych, takich jak transport intermodalny.
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu i Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie n/Odrą oraz studiów podyplomowych z zakresu zarządzania i ESG.
Jerzy Różyk. Ponad 38 lat w branży ubezpieczeniowej, w tym 22 lata w obsłudze podmiotów sektora TSL w zakresie obsługi ubezpieczeń i szkód transportowych oraz diagnostyki ryzyka transportowego.
Absolwent Wyższej Szkoły Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie. Ukończył studia inżynierskie w zakresie technicznej i ekonomicznej diagnostyki ubezpieczeniowej i likwidacji szkód oraz studnia magisterskie w zakresie ubezpieczeń na tejże uczelni. Założyciel i właściciel Kancelarii Brokerskiej CDS, która specjalizuje się w ubezpieczeniach transportowych, prawie transportowym i ocenie ryzyka transportowego.
Autor ponad 120 artykułów z zakresu prawa przewozowego, ryzyka i ubezpieczeń transportowych. Prelegent i wykładowca na wielu konferencjach, seminariach i szkoleniach transportowych.
dr inż. Justyna Świeboda. Prezes zarządu Polskiego Instytutu Transportu Drogowego. Absolwentka Wydziału Mechanicznego kierunku Transport na Politechnice Wrocławskiej. Doktor nauk technicznych w dziedzinie inżynieria mechaniczna. Autorka licznych publikacji w zakresie niezawodności i eksploatacji systemów logistycznych i transportowych. Jej rozprawa doktorska pt. "Metoda oceny procesu logistycznego w aspekcie zawodności przepływu informacji" weryfikowana była w transporcie intermodalnym. Jako doktorantka była odpowiedzialna za przeprowadzenie badań w ramach projektów badawczych tj. "Model realizacji prac ładunkowych w intermodalnym węźle przeładunkowym" oraz "Model wsparcia logistycznego funkcjonowania Portu Lotniczego Wrocław S.A." Uczestniczka wielu konferencji krajowych i międzynarodowych dotyczących branży TSL.