Wiadomości z rynku

czwartek
21 listopada 2024

Śmieciarki satelitarne

Zabudowy Komunal Truck na małych ciężarówkach
16.05.2014 00:00:00
Małe pojazdy to optymalne rozwiązanie do pracy na przykład w wąskich uliczkach osiedli domków jednorodzinnych, w parkach, na deptakach, staromiejskich uliczkach, na parkingach, czyli wszędzie tam, gdzie trzeba wykonywać manewry lekkim sprzętem w trudno dostępnych miejscach.
Jedną z ich zalet jest możliwość przeładunku zgromadzonych odpadów do innych, większych śmieciarek lub kontenerów w niemal każdym miejscu. Zabudowy typu KV oraz KVC, oferowane przez KOMUNAL TRUCK mogą być montowane na podwoziach o dopuszczalnej masie całkowitej od 3,5 do 8 ton (np. Iveco Daily, Fuso Center, Mercedes Sprinter, Nissan Cabstar czy Renault Maxity, a nawet małe Piaggio).
Koszty pod kontrolą
Z założenia, tego typu śmieciarki są relatywnie niedrogie, zarówno w zakupie, jak i w bieżącej eksploatacji. Zabudowy KV i KVC zaprojektowano tak, aby idealnie dopasować je do indywidualnych potrzeb polskiego klienta, zgodnie z obowiązującymi przepisami i normą EN 1501 oraz CE. Skrzynia ładunkowa jest konstrukcją sztywną o półokrągłych ścianach. Wykonano ją z wysokogatunkowej, trudnościeralnej stali. Zarówno blachy ścian jak i podłoga jest odporna na odkształcenia. Producent zabudowy gwarantuje, że taka konstrukcja zbiornika jest bardziej odporna na ewentualne uszkodzenia niż tradycyjne użebrowane zabudowy, a przy tym masa własna śmieciarki jest dużo niższa, co pozwala na uzyskanie ładowności nawet powyżej 3,5 tony do 7 m3 zbiornika. Możliwe są także wersje dwukomorowe do zbiórki dwóch frakcji odpadów jednocześnie.
Komfort użytkowania
Przeładunek odpadów do większych śmieciarek lub kontenerów umożliwia specjalny mechanizm wywrotu, którego kąt podnoszenia wynosi 85 stopni, a dzięki wysokiej krawędzi wyładowczej (ok. 1,7 m od podłoża) sam przeładunek odpadów odbywa się sprawnie. Zastosowano hydrauliczny układ podnoszenia zbiornika, a cała operacja odbywa się za pomocą siłownika teleskopowego jak w wywrotkach. Ważnym elementem wyposażenia śmieciarki satelitarnej są dwie hydrauliczne podpory tylne, które wysuwają się automatycznie podczas podnoszenia zbiornika w celu stabilizacji pojazdu. Funkcja podnoszenia zbiornika może być sterowana z kabiny kierowcy lub za pomocą pilota (opcja). System załadowczy bazuje na uniwersalnym urządzeniu zasypowym o udźwigu do 500 kg, które służy do opróżniania pojemników i kontenerów o pojemności od 120 do 1.100 litrów. Kąt opróżniania pojemnika wynosi 45 st. Dźwignię sterowniczą zasypu umieszczono na prawym boku zabudowy. Regulacja prędkości podnoszenia i opuszczania pojemników odbywa się w sposób płynny.
Ergonomia
Śmieciarki satelitarne mają znacznie mniejszą pojemność zbiornika od standardowych zabudów, dlatego ważną rolę spełniają tutaj systemy zgniatania odpadów. W tym przypadku prasowanie śmieci odbywa się poprzez płytę zgarniającą umieszczoną na dachu zbiornika. Odpowiednio wyprofilowana płyta oraz dwa siłowniki hydrauliczne pozwalają na zgniot śmieci w proporcji 3:1. Zastosowano elektrohydrauliczny system sterowania, prasa może być uruchamiana w cyklu ręcznym lub automatycznym przez przełączniki umieszczone na pulpicie z tyłu pojazdu. Pompę hydrauliczną zamontowano bezpośrednio do przystawki PTO, brak wałków kardana i elektrosprzęgła zwiększa trwałość, ograniczając przy tym ryzyko awarii. Bezpieczeństwo pracy personelu obsługującego śmieciarkę (szczególnie w warunkach ograniczonej widoczności - także praca po zmierzchu) zapewnia kamera z systemem audio przystosowana do pracy w warunkach nocnych, która jest podłączona do kolorowego monitora zamontowanego w kabinie kierowcy.
www.komunaltruck.pl
Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.