Polską Nagrodę Jakości w imieniu Grupy Inelo odebrała prezes, Magdalena Magnuszewska i wiceprezes zarządu, Marcin Siech Fot. Inelo
Za nami jedno z największych wydarzeń gospodarczych w Polsce, które skupia wokół siebie ludzi ze świata biznesu, samorządu i nauki. IX edycja Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości odbyła się w listopadzie w Krakowie i zgromadziła ponad 2 tys. uczestników, a w 20 panelach wystąpiło aż 200 prelegentów. Podczas konferencji Polska Agnecja Przedsiębiorczości przyznała przedsiębiorcom wyróżnienia w kilku kategoriach – Rzetelny Pracodawca, Ekostrateg, Polska Nagroda Innowacyjności, Lider Konkurencyjności, Bezpieczna Firma, Lider Spółdzielczości, Lider Rozwoju Regionalnego oraz Polska Nagroda Jakości. Ostatnie z wyróżnień otrzymał międzynarodowy lider w dostarczaniu technologii dla transportu, Grupa Inelo. Nagrodę w imieniu spółki odebrała prezes, Magdalena Magnuszewska i wiceprezes zarządu, Marcin Siech.
Polska Nagroda Jakości jest przyznawana firmom, instytucjom i samorządom, działającym na polskim rynku za wysokie standardy zarządzania w swoim środowisku pracy oraz oferowanie produktów o najwyższej jakości. O otrzymaniu nagrody uznaniowo decyduje kapituła, w skład której wchodzą przedstawiciel Polskiej Agencji Przedsiębiorczości, redaktor naczelny Forum Przedsiębiorczości, redaktor naczelny Biznes Plus, europarlamentarzyści, specjaliści ds. samorządów oraz eksperci ds. pozyskiwania funduszy unijnych.
– IX Gala Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości odbyła się pod hasłem: „Rozwój, nowoczesność, przyszłość”. Taka idea jest również bliska Grupie Inelo. Bardzo cieszymy się, że zostaliśmy wyróżnieni jako laureat Polskiej Nagrody Jakości 2022. Nagroda ta jest swego rodzaju świadectwem wysokiego poziomu oferowanych produktów i usług oraz tego, w jaki sposób jesteśmy postrzegani przez naszych klientów – komentuje Magdalena Magnuszewska, Prezes Grupy Inelo.
Debata „Transport 2050 – wizje, plany, wyzwania”
Jeden z paneli dyskusyjnych został w pełni poświęcony branży TSL, a dokładnie aktualnym wyzwaniom polskich przewoźników i dalszym kierunkom rozwoju polskiego transportu. W końcu jest on jedną z najważniejszych gałęzi polskiej gospodarki. W debacie wzięła udział między innymi Magdalena Magnuszewska, prezes Grupy Inelo,
– Podczas debaty poruszyliśmy wiele kluczowych zagadnień związanych z prowadzeniem działalności transportowej w Polsce – podsumowuje Magdalena Magnuszewska. – Rozmawialiśmy między innymi o największych wyzwaniach i trudnościach, z którymi od dłuższego czasu zmaga się sektor TSL, czyli m.in. o konsekwencjach wprowadzenia pakietu mobilności, rosnących cenach paliw, niestabilności gospodarczej czy o braku rąk do pracy w polskim transporcie. Poruszyliśmy również niezwykle istotną tematykę związaną z kierunkiem rozwoju rynku transportowego w zakresie ekologicznych rozwiązań, biorąc pod uwagę wymagania Komisji Europejskiej, a w tym także metod poszukiwania nowych źródeł energii i rozbudowy infrastruktury polskich punktów ładowania pojazdów elektrycznych i uniezależnienia się od paliw kopalnych. Wnioski, jakie nasuwają się po tej dyskusji jasno wskazują, że przed sektorem transportowym kolejna rewolucja, tym razem ekologiczna.
Jedno z największych wydarzeń gospodarczych w Polsce
Polski Kongres Przedsiębiorczości to inicjatywa Polskiej Agencji Przedsiębiorczości. Odbywa się regularnie od 2013 roku. To największe wydarzenie mobilne w Polsce, poświęcone tematom ze świata biznesu, nauki i gospodarki. Zaproszeni na nią goście zajmują najwyższe stanowiska w przedsiębiorstwach i różnorodnych instytucjach. Prelegentami dyskusji są prezesi spółek, dyrektorzy instytucji, rektorzy uczelni, samorządowcy, politycy, eksperci ds. prawa i gospodarki. Dzięki temu wydarzenie stało się doskonałym sposobem do dzielenia się wiedzą ekspercką i na stałe wpisało się na mapę najważniejszych wydarzeń gospodarczych w kraju. (z)