IVECO oferuje m.in. model Stralis zasilany LNG Fot. Iveco
Iveco Group została nagrodzona Platynowym Medalem przez EcoVadis, jednego z czołowych dostawców ocen zrównoważonego rozwoju biznesu na świecie. Z wynikiem 85/100, Iveco Group plasuje się w 1% najlepszych spośród ponad 150.000 firm ocenionych przez EcoVadis w ciągu ostatniego roku.
W 2023 roku Grupa została nagrodzona Złotym Medalem, a teraz podniesienie oceny do poziomu Platynowego Medalu potwierdza jej zaangażowanie w ciągłe doskonalenie i uwzględnianie ESG w strategii i działalności operacyjnej. EcoVadis ocenia wyniki firm w zakresie zrównoważonego rozwoju poprzez rygorystyczną analizę 21 kryteriów w czterech podstawowych obszarach: środowisko, praca i prawa człowieka, etyka i zrównoważone zamówienia.
– Jesteśmy bardzo dumni z naszych wysiłków na rzecz zrównoważonego rozwoju w całej Grupie – powiedział Olof Persson, CEO Iveco Group. –Uplasowanie się w 1% najlepszych w rankingu EcoVadis jest potwierdzeniem, że zmierzamy we właściwym kierunku, bardziej odpowiedzialnych praktyk biznesowych. Jestem prawdziwym zwolennikiem włączania zrównoważonego rozwoju w naszą kulturę, strategię i cały łańcuch wartości. Tworzy to długoterminową wartość dla naszych klientów i wszystkich interesariuszy. Nadal będziemy koncentrować się na naszej ścieżce zrównoważonego rozwoju, ponieważ dostarczamy wysokiej jakości produkty, które odzwierciedlają nasze zaangażowanie i pasję. (red)