Fot. OnTurtle
OnTurtle właśnie otworzyła własną sieć bioLNG w Europie, z sześcioma stacjami w Niemczech. Firma specjalizująca się w dziedzinie zintegrowanych rozwiązań dla profesjonalnego transportu jest zaangażowana we wdrażanie paliwa ze źródeł odnawialnych, które pnie się w górę w europejskich rankingach i staje się istotną alternatywą dla branży profesjonalnego transportu.
– Aby przyspieszyć przejście na bardziej zrównoważony transport, musimy zaoferować naszym klientom sieć dostaw czystej energii, która nie obejmuje tylko oleju napędowego – wyjaśnia Marta Fàbregas, CEO w OnTurtle. – W tym celu musimy być na bieżąco z nowościami, sprawdzać, które opcje spełniają wymagania firmy transportowej i wyprzedzać rynek.
Stacje obsługiwane przez Knauber, wiodącego dostawcę zrównoważonych rozwiązań energetycznych, znajdują się w strategicznych punktach w całych Niemczech.
BioLNG to odnawialne źródło energii, powstające z odpadów organicznych, takich jak odpady rolnicze, obornik, ścieki lub stałe odpady komunalne. Jest on wytwarzany w procesie beztlenowym, co czyni go paliwem neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla, ponieważ CO₂ emitowany podczas spalania jest wychwytywany przez rośliny lub organizmy, które dają początek biogazowi. W przeciwieństwie do LNG, który ma ograniczoną dostępność, bioLNG jest odnawialny i zrównoważony, ponieważ jego produkcja może być zintegrowana z gospodarką o obiegu zamkniętym poprzez ponowne wykorzystanie odpadów i minimalizację marnotrawstwa. Jest również kompatybilny z pojazdami zasilanymi LNG. Paliwo to spełnia europejskie przepisy dotyczące ochrony środowiska, ponieważ pomaga znacznie zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych, takich jak CO2.
To nie pierwszy raz, kiedy OnTurtle zwraca się ku alternatywnym źródłom energii. W 2019 r. firma utworzyła swoją sieć LNG, która obecnie obejmuje 154 stacje strategicznie zlokalizowane w Hiszpanii, Francji, Belgii, Holandii, Włoszech i Niemczech. Do 2024 r. firma potroiła swoją sieć HVO do ponad 70. stacji w sześciu krajach (Holandia, Austria, Niemcy, Hiszpania, Włochy i Belgia). Teraz robi krok naprzód, oddając do użytku sześć pierwszych stacji tankowania bioLNG, a w nadchodzących miesiącach liczba ta ma się zwiększyć. (red)