Wiadomości z rynku

niedziela
24 listopada 2024

Z wystawy na budowę

Targi budowlane w 2008 r. w kraju
28.12.2007 00:00:00
Kalendarz targów ogólnobudowlanych w Polsce jest bogaty; imprez, w których dominującą rolę odgrywają maszyny, jest jednak znacznie mniej. Do najbliższej edycji Budmaszu wprowadzono dwie nowe grupy tematyczne: infrastrukturę drogową oraz geotechnikę i fundamentowanie. Program targów Bumasz obejmuje też jak zwykle prezentację maszyn i sprzętu pomocniczego stosowanego na placu budowy, urządzeń do pozyskiwania i przetwarzania surowców oraz do produkcji materiałów budowlanych, prezentację akcesoriów i części zamiennych do maszyn, narzędzi, sprzętu, a także prezentację usług.
Ciężarówki z zabudowami budowlanymi, koparki, ładowarki, równiarki i walce będzie można obejrzeć 22-25 stycznia w Poznaniu. Oprócz dorocznej Budmy (największe w Polsce, Międzynarodowe Targi Budownictwa) odbędzie się bowiem Bumasz - Międzynarodowe Targi Maszyn, Pojazdów i Sprzętu Budowlanego. Te targi odbywają się w cyklu dwuletnim. Do najbliższej edycji wprowadzono dwie nowe grupy tematyczne: infrastrukturę drogową oraz geotechnikę i fundamentowanie. Program targów Bumasz obejmuje też jak zwykle prezentację maszyn i sprzętu pomocniczego stosowanego na placu budowy, urządzeń do pozyskiwania i przetwarzania surowców oraz do produkcji materiałów budowlanych, prezentację akcesoriów i części zamiennych do maszyn, narzędzi, sprzętu, a także prezentację usług.
Imprezy odbywające się od lutego do kwietnia mają raczej charakter ogólny, jednak zarówno podczas łódzkiego Interbudu, jak i szczecińskich targów Bud-Gryf czy Oltarbud w Olsztynie będą prezentowane maszyny i narzędzia. O ile te ekspozycje, podobnie zresztą jak Krakowskie Targi Budownictwa, mają wieloletnią historię (niektóre z nich organizowane są już od kilkunastu lat), o tyle novum w targowym kalendarzu jest marcowe Mur-expo - Pomorskie Targi Budowlane w Gdańsku.
Jak co roku szlagierowo zapowiadają się Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego Autostrada - Polska oraz Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych i Pojazdów Specjalistycznych Maszbud w Kielcach. Liczby mówią same za siebie, edycje tegoroczne zgromadziły łącznie prawie tysiąc wystawców z ponad dwudziestu krajów, a imprezy te zyskały miano największych w Polsce. Warto zatem zarezerwować czas w dniach 14-16 maja.
Warto będzie z pewnością odwiedzić też inną majową imprezę, organizowane już po raz szesnasty targi Wod-Kan w Bydgoszczy. I tu co roku wyznaczają sobie spotkanie producenci oraz dystrybutorzy maszyn budowlanych, nie tylko zresztą - jak może sugerować nazwa targów - związanych z robotami ziemnymi.
Mizernie wyglądają natomiast powakacyjne plany wystawiennicze. Oprócz kolejnej edycji Krakowskich Targów Budownictwa oczy branżystów zwrócą się tylko na warszawską Infrastrukturę. Będzie to szósta edycja międzynarodowej imprezy stanowiącej okazję do spotkań z przedstawicielami środowisk odpowiedzialnych za rozwój infrastruktury w naszym kraju. W Infrastrukturze 2007 wzięło udział ponad 100 firm.
Najważniejsze krajowe imprezy wystawiennicze branży budowlanej w 2008 r.
Termin Miejsce Targi
22-25 stycznia Poznań Budma - Międzynarodowe Targi Budownictwa; Bumasz - Międzynarodowe Targi Maszyn, Pojazdów i Sprzętu Budowlanego
21-24 lutego Łódź Interbud - Targi Budowlane
7-9 marca Gdańsk Murexpo - Pomorskie Targi Budowlane
14-16 marca Szczecin Bud-Gryf - Międzynarodowe Targi Budowlane
28-30 marca Olsztyn Oltarbud - Międzynarodowe Targi Budownictwa
17-20 kwietnia Kraków Krakowskie Targi Budownictwa
14-16 maja Kielce Autostrada - Polska, Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego; Maszbud - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych i Pojazdów Specjalistycznych
27-29 maja Bydgoszcz Wod - Kan, Międzynarodowe Targi Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji
19-21 września Kraków Krakowskie Targi Budownictwa
22-24 października Warszawa Międzynarodowe Targi Infrastruktura
Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.