Wiadomości z rynku

sobota
18 stycznia 2025

Berthoud z Francji do pryskania

Maszyny rolnicze. Opryskiwacze marki Berthoud
12.02.2010 00:00:00
Pochodzące z Francji maszyny rolnicze marki Berthoud eksportowane są praktycznie na wszystkie europejskie rynki. W naszym kraju od niedawna ich wyłączną dystrybucją zajmuje się firma Gregoire-Besson Polska. Specjalnością Berthoud są opryskiwacze rolnicze. Najmniejsze opryskiwacze marki Berthoud, zawieszane na tylnym TUZ ciągnika, mają zbiorniki o poj. 600-1.600 l i belki polowe o długości 7-28 m. W wersjach przyczepianych zbiorniki opryskiwaczy są większe (2.000-6.000 l), a belka polowa w wariancie minimalnym ma 18 m, a w maksymalnym 42 m.
To całkowicie własne konstrukcje, w Berthoud podkreślają, że 100 proc. rozwiązań to autorskie projekty, z wieloma opatentowanymi pomysłami z zakresu mechaniki, elektroniki czy hydrauliki. Berthoud opracowuje swoje produkty, począwszy od pomp poprzez zawieszenie, ramę aż do regulacji poszczególnych detali.
Wybrać taki, jak potrzeba
Gama opryskiwaczy Berthoud jest szeroka, obejmuje maszyny do różnego rodzaju zastosowań, o różnej szerokości pracy, adresowane do gospodarstw o różnych areałach. Najmniejsze opryskiwacze, zawieszane na tylnym TUZ ciągnika, mają zbiorniki o poj. 600-1.600 l i belki polowe o długości 7-28 m. W wersjach przyczepianych zbiorniki opryskiwaczy są większe (2.000-6.000 l), a belka polowa w wariancie minimalnym ma 18 m, a w maksymalnym 42 m. Możliwość pracy na szerokości do 42 m mają również maszyny samojezdne, napędzane własnym silnikiem wysokoprężnym, a dysponujące zbiornikami o poj. 3.200-5.000 l. Długość minimalna belek montowanych przy takich opryskiwaczach wynosi 24 m. Belki polowe są amortyzowane, takie rozwiązanie umożliwia zastosowanie systemu dokładnego kopiowania pochyłości terenu bez konieczności interwencji ze strony operatora. Utrzymanie równowagi i równoległego ustawienia belki względem osi uzyskano dzięki zamontowaniu specjalnych sprężyn.
Proste sterowanie
Novum konstrukcyjnym jest m.in. Berlogic, panel sterowniczy skupiający kilkanaście newralgicznych funkcji maszyny. Do obsługi poszczególnych funkcji stosowane są tylko dwie dźwignie. Jedna dźwignia obsługuje zestaw wszystkich czynności związanych z opryskiem (np. zasysanie i przetłaczanie), natomiast zadaniem drugiej jest np. zmiana siły mieszania czy też odcięcie odwrotu cieczy do głównego zbiornika. Podobny system sterowania funkcjonuje we wszystkich rodzajach opryskiwaczy.
Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.