Znalezione artykuły: 9
-
Asenizacyjne kolosy Houle rodem z Kanady
2010-04-30
Zdecydowana większość maszyn rolniczych importowanych do Polski pochodzi z Europy Zachodniej. Produktów amerykańskich nie jest wiele. Wywodzące się z Kanady wozy asenizacyjne marki Houle należą do wyjątków.Te maszyny rolnicze dostępne są w wersjach dwu-, trzy- i czteroosiowej. Pojemność zbiorników wynosi od 14550 do 19750 litrów.Tagi:   asenizacyjne maszyny rolnicze
-
DAF stawia na objętość
2010-04-30
Wysoka kabina DAF-a sunie niemal przyklejona do asfaltu. Ciągniki siodłowe tego producenta wyglądają jak stuningowane, ale powstały z zimnego wyrachowania. DAF FT XF105.460 SSC LD to waga ciężka. Holują naczepy typu Mega.
-
Iveco Eurostar - łatwo naprawić
2010-04-30
Poprzednik Stralisa zachęca niską ceną zakupu i dość dużymi szoferkami. Chociaż psuje się częściej niż średnia w klasie, jego naprawy nie pociągają za sobą gigantycznych kosztów. Iveco EuroStar powstał na bazie mniejszego Iveco EuroTech. Produkowany był w Iveco Magirus w Ulm. Osiem lat temu ten nieco archaiczny ciągnik siodłowy zastąpił samochód marki Iveco Stralis.
-
Koparko-ładowarki w odwrocie
2010-04-30
Zmniejsza się udział koparko-ładowarek wśród ogółu sprzedanych w Polsce używanych maszyn, jednak to wciąż bardzo popularne maszyny budowlane, głównie z powodu niskiej ceny zakupu. Coraz częściej klienci decydują się na koparki kołowe i mniejsze ładowarki. Mimo słabszego popytu liderem w ich sprzedaży nadal jest JCB. Na kolejnych miejscach są koparko-ładowarki kołowe i gąsienicowe firm Komatsu i Caterpillar. Nieco gorzej sprzedają się Case i Volvo
-
Liderem Mercedes, DAF drugi
2010-04-30
Według danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego w marcu sprzedano 943 samochody ciężarowe i ciągniki siodłowe o dmc powyżej 3,5 t. Było to więcej o 15 samochodów niż w marcu 2009 oraz więcej niż w lutym o 114. Nadal jest to rezultat niemal dwukrotnie niższy niż średnia miesięczna sprzedaż w 2008 r., ale wyższy o 100 pojazdów niż średnia miesięczna w ubiegłym roku. Najlepiej sprzedaje się Mercedes. Za nim jest DAF. Największe postępy w sprzedaży zrobiły w ostatnim czasie Volvo i Scania.
-
Nie tylko ciągniki i przyczepy
2010-04-30
Pronar, jeden z najbardziej znanych polskich wytwórców maszyn i urządzeń rolniczych, poszerzył asortyment. Na rynek trafiła seria produktów do zbioru zielonek. Są wśród nich kosiarki, przetrząsacze i zgrabiarki. Do tej pory firma produkowała głównie ciągniki i przyczepy rolnicze. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom rolników firma rozszerzyła swoją ofertę o inne maszyny rolnicze.
-
Pojazdy komunalne z Holandii
2010-04-30
W bieżącym roku mija 20 lat od założenia handlowej firmy Clean Mat Trucks. W ubiegłym roku zmieniła ona swoją siedzibę (obecnie należy kierować się na 37. zjazd z autostrady A15 w Holandii). Obok takich pojazdów, jak śmieciarki, zamiatarki, wozy asenizacyjne w Clean Mat Trucks pojawiły się w ostatnich latach hakowce, wywrotki, dźwigi, skrzynie otwarte (z dźwigami załadowczymi bądź bez), samochody skrzyniowe, ciągniki siodłowe, betonomieszarki, przyczepy oraz inne.
-
Renault Premium powiezie osobowe
2010-04-30
Renault Trucks Polska dostarczyło kaliskiej spółce Wega siedem nowoczesnych autotransporterów. Pojazdy powstały na podwoziach Renault Premium 450.19, a ich specjalistyczne zabudowy do przewożenia samochodów wykonała firma Kässbohrer. Lawety mogą przewieźć dziewięć dużych samochodów osobowych, takich jak Ford Mondeo.
-
Silniki to ich specjalność
2010-04-30
Naprawy główne diesli o mocy od 80 do 400 koni to specjalność Iławskich Zakładów Remontu Silników (IZRS) w Iławie, w województwie warmińsko-mazurskim. Takie modele, jak SW400, SW680, 6CT107, pracownicy IZRS znają jak własną kieszeń. Jelcz, Autosan, Ikarus, Liaz, MAN, Volvo, Mercedes - silniki tych marek są specjalnością IZRS. Firma robi także bieżące naprawy, regeneruje zespoły związane z silnikami. Prezes Szymon Klimaszyk planuje poszerzenie zakresu usług. IZRS naprawia także osprzęt silnika: turbosprężarki, alternatory, rozruszniki, pompy wodne, pompy olejowe, pompy wspomagania kierownicy. To nie wszystko, bo jeśli samochód czeka na silnik, można sprawdzić i usprawnić jego zawieszenie, hamulce czy skrzynię biegów.
Najpopularniejsze tagi