Znalezione artykuły: 3
-
Caterpillar liderem wśród koparek
2011-02-25
Sondowani przez nas sprzedawcy używanych i nowych maszyn budowlanych i drogowych zgodnie potwierdzają, że kryzys na rynku maszyn do robót ziemnych mamy już za sobą, W przypadku koparek i koparkoładowarek wkrótce można będzie mówić o nadmiernym popycie i kłopotach z podażą. Przede wszystkim wzięcie mają maszyny z roczników po 2000 r. Z koparek gąsienicowych dominuje tonaż 20-30 t, głównie marki Caterpillar, Komatsu, Liebherr i Volvo. Wśród koparek kołowych prym wiedzie segment 15-20 ton, a marki to też głównie CAT i Liebherr. Nadal w Polsce bardziej popularne od koparek są koparkoładowarki, jako maszyny bardziej uniwersalne. Największe wzięcie ma Caterpillar i JCB.Tagi:   caterpillar drogowe jcb komatsu koparki gąsienicowe koparko-ładowarki liebherr maszyny budowlane volvo
-
Koparki gąsienicowe XCMG XE250C montowane pod Łowiczem
2011-02-25
W październiku ruszył montaż koparek gąsienicowych w Fabryce Maszyn Budowlanych i Drogowych XCMGEuropa w Kompinie koło Łowicza. Do odbiorców trafiło już 25 takich maszyn. Koparka XCMG XE250C waży 24.670 kg. Napędzana jest silnikiem Cummins 6,7 QSB, spełniającym wymagania TIER III (co do emisji spalin). Jest to sześciocylindrowa jednostka wysokoprężna z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem paliwa, osiągająca moc 142 kW (190 KM). Maszyna ma napęd hydrostatyczny. Sterowanie układem napędowym odbywa się za pomocą dwóch dźwigni z pedałami. System zapewnia niezależne sterowanie każdą gąsienicą. Do wyboru są dwie prędkości jazdy: wolna - do 2,7 km/h i szybka - do 5,4 km/h. Wielotarczowe hamulce mokre, wbudowane w silnik jazdy, sterowane są hydraulicznie.
-
Najpopularniejszy jest Zetor
2011-02-25
Podsumowanie rynku ciągników rolniczych w 2010 roku w Polsce, w raporcie AgriTrac, sporządzonym przez firmę Martin & Jacob, eksperta rynku rolnego, nastraja optymistycznie. Sprzedaje się coraz więcej ciągników i rośnie udział w rynku traktorów nowych. Najczęściej sprzedaje się i kupuje ciągniki marki Zetor, następnie Ursus oraz Massey Ferguson. Są to w większości ciągniki zaawansowane wiekowo, jednak ze względu na swoją uniwersalność, łatwość konstrukcji oraz przede wszystkim cenę, znajdują kolejnych nabywców. Niemniej takie marki jak Case IH, John Deere, Renault oraz Fendt stają się bardziej pożądanym produktem na rynku wtórnym. W przypadku ciągników importowanych, rejestrowanych wcześniej za granicą, podobnie jak przed rokiem największą popularnością cieszyły się ciągniki marki Zetor, Massey Ferguson oraz John Deere. Firmą o największej sprzedaży w 2010 roku (ciągniki nowe) był New Holland, który sprzedał się w ilości 2465 sztuk. New Holland kolejny rok przewodzi w zestawieniu najchętniej wybieranych marek ciągników. Poziom 2 tysięcy sztuk sprzedanych ciągników przekroczył również czeski Zetor (2.179 szt.). Bardzo blisko tej granicy była firma John Deere, która sprzedała 1.992 ciągniki.
Najpopularniejsze tagi